Dominikánská republika – ráj v Karibiku

Když k břehům ostrova Hispaniola, na němž Dominikánská republika leží, připlul Kryštof Kolumbus, byl prosinec a na panenském ostrově, porostlém palmovými pralesy, právě začínala letní sezóna. Jen o ní ještě nikdo nevěděl, nikdo kromě místních kanibalů Karibů. Dnes, o více než 600 let později, je Dominikánská republika vyhledávaným cílem všech milovníků exotiky a karibské pohody.

Zdejší obyvatelé už kanibalismus vyměnili za místní jednoduchou kuchyni plnou ovoce a rýže a stali se těmi nejlepšími hostiteli s jedinečným smyslem pro humor. Dovolená na Dominikánské republice slibuje hlavně odpočinek a relax, kdy vás karibské vlnky ukolébají v rytmu ospalého odpoledne. Zároveň si ale užijete i nejrůznější divoké sporty nebo atrakce, kterými lákají všechny turistické resorty.

Z tropického pralesa na pláž

O ty nejlepší atrakce se ale už kdysi dávno postarala příroda. Na světě je mnoho míst, která vám svojí krásou a jedinečností vyrazí dech a přesně taková je i Dominikánská republika. Úžasná kombinace tropického pralesa a hřebenů hor, majestátních mangrovů, pouštní savany a všudypřítomných pláží tvoří dohromady něžnou harmonii barev i vůní.

Na těchto stránkách se dozvíte ta nejzajímavější fakta o celé Dominikáně a zjistíte, jaká může být Dovolená na Dominikánské republice. Prohlédnout si můžete i aktuální Zájezdy do Dominikánské republiky nebo si přečíst naše Články o Dominikánské republice. Z hlavní stránky se pak dostanete přímo na weby, věnující se známým dominikánským letoviskům jako Punta Cana, Juan Dolio, Bayahibe nebo Samaná. Třeba potom stejně jako Kolumbus poznamenáte, že „je to nejkrásnější země, jakou kdy lidské oko spatřilo!“

Poznejte Dominikánskou republiku

další oblasti Dominikánské republiky »

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o Dominikánské republice pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel. Exotická dovolená u moře od ESO Travel.

Zajímavé odkazy

Dominikánská republika je zemí mnoha přírodních kouzel. Projděte se po posledních stopách císaře Karla IV.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@dominicana.cz