Dovolená v Dominikánské republice

Pokud se chystáte na dovolenou do Dominikánské republiky anebo zatím jenom hledáte inspiraci, pokochejte se tou nádherou ve Fotogalerii (odkaz na fotogalerii). To vás totiž zaručeně naladí na tu správnou vlnu – veselí Dominikánci se pohupují v rytmu merengue, popíjejí vynikající rum vlastní výroby a nastavují opálené tváře vlídnému východnímu pasátu.

Pohoda – to je slovo, které naprosto vystihuje tuhle ostrovní zemi, ležící v subtropickém pásmu. Teplota tu málokdy klesne pod 20 stupňů a když u nás končí listopad, tady začíná slunečná sezóna s mořem jen o trochu chladnějším než vzduch. Jako „bohatý“ turista tu budete opečováváni s největší starostlivostí a dámy si vyslechnou nejeden kompliment.

Dominikána – pohoda v Karibiku

To vše je součástí onoho karibského koloritu, který plně vyvrcholí při pravidelných karnevalech nebo festivalech. Merengue se ale tančí všude i tak, zvučná španělština se odráží v uličkách malých domků a nejedno Dominikánské peso padne na zdejší vynikající míchané koktejly.

Božské přírody si pak užijete do sytosti – buď na nádherných plážích, nebo třeba v pralese či v národních parcích. Těch je tu asi 17 a najdete v nich nejen tropické květiny, ale také krápníkové jeskyně, divoké olivy nebo tisíce druhů ojedinělých motýlů. Dominikánská republika má zkrátka pro každého něco – romantik zaplesá nad osamělou zátokou s bohatým podmořským světem, dobrodruh se vydá do hor a sportovec nebude vědět, kam dřív skočit. Začne windsurfingem nebo na kanoích, odpoledne sjede divokou řeku a večer si užije kitesurfing při západu slunce.

Praktické informace

Před cestou na Dominikánu nemusíte vyřizovat žádná víza, stačí si zakoupit turistickou kartu na konzulátu nebo pak přímo na letišti. Pokud cestujete s cestovkou, zařídí všechno za vás. Sami ale musíte pamatovat třeba na odlišné zásuvky, ke kterým je potřeba dokoupit redukci, nebo na očkování proti žloutence typu A. Obecně ale platí, že Dominikánská republika je asi tak stejně bezpečná jako Česko, pro místní obyvatele je navíc turista velmi důležitý a proto se o něj velmi dobře starají.

Poznejte Dominikánskou republiku

další oblasti Dominikánské republiky »

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o Dominikánské republice pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel. Exotická dovolená u moře od ESO Travel.

Zajímavé odkazy

Dominikánská republika je zemí mnoha přírodních kouzel. Projděte se po posledních stopách císaře Karla IV.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@dominicana.cz